Newsy
Pielgrzymkowa rozgrzewka

Po raz pierwszy w historii pielgrzymki, służby, ksiądz, ale też piłkarze Górnika Łęcznej razem spotkali się na siłowni. A wszystko po to, aby lepiej przygotować się do wspólnego wędrowania. Rozpoczęły się "rozgrzewki pielgrzymkowe". To akcja, która ma kondycyjnie przygotować pielgrzymów do wędrowania i w ten sposób pozwolić im skupić się na duchowym aspekcie pieszej pielgrzymki. Każdy, kto choć raz pokonał trasę 360 km podczas pielgrzymki, wie, że bywa ciężko. - Zawsze kilka procent osób rezygnuje z wyjścia na szlak, bo obawiają się, że fizycznie nie dadzą rady. Wychodzimy im na przeciw mówi ks. Mirosław Ładniak, dyrektor lubelskiej pieszej pielgrzymki.

Pielgrzymkowa rozgrzewka w K1 z piłkarzami Górnika Łęczna

Więcej…
 
Duszpasterze rozpoczęli przygotowania

Już tylko trzy miesiące zostało do wyruszenia na szlak pielgrzymkowy. Nowe zadania na najbliższy czas mają też już nasi przewodnicy i ojcowie duchowni. Dziś spotkali się, aby przygotować program duszpasterski na dwa tygodnie pielgrzymowania.

Więcej…
 
Nowy szef służb, nowe zadania!

Ruszyliśmy z przygotowaniami do najbliższej 39. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę, mamy też pierwsze wieści ze sztabu organizacyjnego. Koordynatorem służb pielgrzymkowych nominowanym został znany pielgrzymom, ks. Paweł Bartoszewski.

Więcej…
 
Błogosławionych Świąt

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim,
a poza tym wszystko takie mało znaczące.

św. brat Albert Chmielowski


                                                              Drodzy Przyjaciele Pieszej Pielgrzymki,


Wielkanoc to czas nadziei, czas odnawiania się wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. Pragnę  życzyć, aby nadchodzące dni przyniosły mnogość łask, pokoju i miłości. 
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych nam osób będzie nie tylko czasem odpoczynku od codziennych obowiązków, ale i duchowej odnowy. 
Niech radość z Zmartwychwstania Chrystusa wypełni Wasze serce i duszę.


                                                                        Błogosławionych Świąt! 


Ks. Mirek Ładniak

Przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

 
Ekstremalni Przyjaciele

Prawie 3 tys. osób wzięło udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i w ten sposób pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Smile Z Lublina do Wąwolnicy i trasą wokół Zalewu Zemborzyckiego przeszli ci, którzy mimo totalnego zmęczenia i często wręcz niewiarygodnego wyczerpania fizycznego, chcieli przeżyć wyjątkowe duchowe doświadczenie. - Pragnę wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jeszcze raz gorąco pogratulować decyzji i podziękować za udział w tym duchowym doświadczeniu - pisze w podziękowaniach ks. Mirosław Ładniak, organizator EDK w Lublinie. Podziękowania należą się też, za ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. w Archikatedrze. Ponad 12 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia Osób Żywienia Pozajelitowego zebrali uczestnicy Lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  Żywienie pozajelitowe stosuje się u chorych, u których żywienie przez przewód pokarmowy jest całkowicie niemożliwe lub niewystarczające. Jest stosowane w wielu szpitalach, muszą one jednak dysponować specjalistycznymi preparatami, sprzętem oraz możliwością szybkiej diagnostyki. Wszystkim wielkie dzięki za wsparcie!

Więcej…
 
Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową już trwają. Do 23 marca, za pośrednictwem strony edk.pielgrzymka.lublin.pl można zgłaszać chęć udziału w tej wyjątkowej drodze krzyżowej. W tym roku są trzy pełne trasy (liczące co najmniej 40 km) z Lublina do Wąwolnicy oraz jedna znana z ubiegłego roku (30 km) prowadząca przez Lublin wokół Zalewu Zemborzyckiego do bazyliki oo. Dominikanów. - EDK to propozycja dla tych wszystkich, którzy poprzez pokonywanie swoich własnych słabości chcą zbliżyć się do Boga – mówi organizator EDK w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 24 marca z lubelskiej katedry. Wędrowanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 19:00. Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie 

Więcej…
 
Koncert dla przyjaciół

- Jesteście naszymi wielkimi przyjaciółmi, bez Was lubelska pielgrzymka na pewno byłaby inna – mówił do zebranych w CSK ks. Mirosław Ładniak. Co dwa lata chcę Wam poprzez zaproszenie na koncert podziękować za wielkie serca i wsparcie, jakimi nas obdarzacie. Fundusz Idę z Tobą powstał z myślą o tych, którzy z powodów materialnych nie mogli iść na pielgrzymkę. Teraz stał się on także sposobem pielgrzymowania duchowego wielu z Was. Modląc się za pątników, śledząc każdy dzień, wsłuchując się w konferencje uczestniczycie w tych wyjątkowych rekolekcjach. Jesteście czwartą kolumną lubelskiej pielgrzymki, za co z serca Wam dziękuję – mówił ks. Mirosław, przewodnik lubelskiej pielgrzymki. Dla fundatorów wystąpiła Edyta Geppert z zespołem. W koncercie uczestniczyło blisko tysiąc osób. 

Więcej…
 
Świąteczne spotkanie służb

Była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i czas na rozmowę. Służby pielgrzymkowe tradycyjnie na początku roku spotykają się, aby rozpocząć przygotowania do pielgrzymki. – To będzie pielgrzymka zmian – mówił na początku Mszy św. ks. Mirosław Ładniak, przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki. – Zmieni się na pewno szef służb porządkowych. Ks. Konrad Żyśko podjął decyzję o rozstaniu się z pielgrzymką. Przyjmuję tę wiadomość ze smutkiem i jednocześnie z serca dziękuję za wiele lat wspólnej pracy – mówił ks. Mirosław.  

Więcej…
 
Bóg się rodzi

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.  Św. brat Albert Chmielowski

 

 

Drodzy Pielgrzymi i Przyjaciele Lubelskiej Pielgrzymki

 

Z okazji Świąt Narodzenia Naszego Pana życzę odczuwania na co dzień

Bliskości Boga, obecnego również w drugim człowieku.

Niech ten błogosławiony czas przyniesie odpoczynek i zamyślenia.

Niech Miłość prawdziwie rodzi się w sercach, bo Boże Narodzenie jest w nas!

Błogosławionych Świąt i Dobrego 2017 Roku

 

życzy ks. Mirosław Ładniak

Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Lublin – Jasna Góra 

 

Więcej…
 
W oczekiwaniu na Mesjasza

Adwent to okres w roku liturgicznym, który ma przygotować nas na przyjście Chrystusa. W każdą niedzielę prezentujemy komentarze do Ewangelii przygotowane przez ks. Mirosława Ładniaka. Co tydzień są one emitowane na antenie Polskiego Radia Lublin, w programie Busola po godz. 6:00, teraz także na naszej stronie. Przez cały adwent zapraszamy też na Roraty do kościoła św. Wojciecha na Podwalu w Lublinie. Odprawiane są o 6:30.

IV niedziela Adewntu 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 87
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
logo niedziela