Newsy
#dziękujężeżyję

Akcja "Selfie dla życia" rozpoczęła promocję i przygotowanie do Marszu Życia i Rodziny. Wystarczy zrobić sobie selfie, umieścić je na facebooku z #dziękujężeżyję. Każde tak opisane zdjęcie zasila fundusz. - Bardzo rzadko uświadamiamy sobie radość z tego, że żyjemy; zapominamy, iż życie jest wspaniałym, wielkim darem – mówi ks. Mirosław Ładniak, koordynator Marszu Dla Życia. – Dlatego chcemy przez ten miesiąc trwania akcji, żeby każdy z nas naprawdę odkrył jego wartość. Każdy może sobie zrobić zdjęcie: sam, z grupą przyjaciół czy rodziną, a później zamieścić je na Facebooku z hasztagiem #dziękujężeżyję.

Więcej…
 
Koncert Chwały 2018

Owocem Ducha jest miłość ... - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Koncert Chwały. Wieczór uwielbienia, który co roku gromadzi tysiące wierzących i wątpiących, przybywających z daleka i przypadkowych widzów już 31 maja. W Boże Ciało spotykamy się o 19:00 na placu Zamkowym w Lublinie. Będzie to widowisko muzyczne, a w jego centrum Przenajświętszy Sakrament. 

Więcej…
 
Alleluja!

Alleluja! Biją dzwony,

głosząc w świata wszystkie strony,

że zmartwychwstał Pan!

Alleluja, alleluja, alleluja!


Drodzy Pielgrzymi, Przyjaciele i Fundatorzy

Życzę Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech blask zwyciężający śmierć rozjaśnia doliny zmartwień, przenika cienie codziennych trudów, umacnia w chwilach boleści, podnosi w czasie słabości i prowadzi ku wiecznej radości. Radosnego Alleluja.

 

ks. Mirosław Ładniak

przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki

 

 
Wielka Sobota

W Wielką Sobotę Kościół także nie sprawuje sakramentów. Zgodnie z tradycją, wierni przynoszą do świątyni pokarmy do poświęcenia. Nie to jest jednak najważniejsze. Przychodząc do świątyni mamy czas na adorację Najświętszego Sakramentu, który wystawiony jest w ołtarzu wystawienia, tzw. grobie pańskim. Trwając w adoracji przygotowujemy się już do dnia następnego, do Niedzieli Zmartwychwstania, najważniejszej uroczystości w całym roku liturgicznym.

Więcej…
 
Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień rozważania tajemnicy męki i śmierci Chrystusa, w którym nie sprawuje się mszy św. i nie udziela się żadnych sakramentów. Tego dnia Chrystus, jako najwyższy Kapłan, sam składa z siebie ofiarę na Drzewie Krzyża. Centralnym punktem obchodów Wielkiego Piątku, oprócz Drogi Krzyżowej, jest Liturgia Misterium Męki Pańskiej.

Więcej…
 
Przed nami najważniejsze dni

WIELKI CZWARTEK - pierwszą liturgią Świętego Triduum Paschalnego jest Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką Ostatniej Wieczerzy Starego Testamentu i Pierwszej Wieczerzy Nowego Testamentu. Ta ostatnia uczta miała umocnić uczniów w wierze i jedności, przed mającą nadejść Jego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem.

Więcej…
 
V Niedziela Wielkiego Postu

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity. Nie jest łatwo przyjąć Jezusową prawdę - prawdę krzyża - ziarno musi umrzeć, aby wydać plon. Komentarz do słów Ewangelii na piątą Niedzielę Wielkiego Postu przygotował ks. Mirosław Ładniak.

V Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
Bóg posłał swego Syna, aby świat został zbawiony

Trudno czasem iść nam za światłem, w ciemności jest łatwiej wytłumaczyć swoje błędy. Jedyną drogą ucieczki z ciemności jest spowiedź  - komenatrz ks. Mirosława Ładniaka do słów Ewangelii na dzisiejszą niedzielę.

IV niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
EDK 2018

Ok. 3 tys. osób wyruszyło na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po błocie, polnymi i leśnymi drogami pokonywali kolejne kilometry. Nie było łatwo, były kryzysy i momenty zwątpienia, był ból i walka o każdy krok, ale było warto. - To niesamowity czas dla siebie i Boga. Tu nie da się udawać, tu jest się sobą. Na trasie odkryamy prawdziwych nas, ale także możemy przylgnąć do Boga - mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator EDK w Lublinie. Chyba każdy, kto wyszedł na jedną z pięciu tras mógł doświadczyć niesamowitych przeżyć duchowych. I choć tuż po zakończeniu EDK, gdzieś nad ranem jest cieżko, to później odczuwamy wielką radość z osiągniętego celu. Wędrowanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika w lubelskiej katedrze. Metropolita podkreślał, że człowiek potrzebuje ciszy.

relacja z EDK 

Więcej…
 
Zapowiedź męki i zmartwychwstania

Trzecia niedziela Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodzenia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ewangelia mówi, jak niebezpieczne mogą być powiązania i układy.

III Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus