Newsy
Pielgrzymkowa rozgrzewka odc. 2

 Obejrzyj video

 

 
Pielgrzymkowa rozgrzewka odc.1

 Obejrzyj video

Pielgrzymkowa rozgrzewka odc. 1

 
W szkole MB Fatimskiej

Trwają fizyczne przygotowania do pielgrzymowania, ale trwają także prace nad duchowymi ćwiczeniami dla pątników. W tym roku z Lublina do Częstochowy wyruszymy z hasłem - „W szkole MB Fatimskiej”. Także konferencje związane będą z 100. rocznicą objawień. Prace nad maryjnymi rozważaniami kończy ks. Piotr Koźlak, redemptorysta. Lubelska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy wyruszy tradycyjnie 3 sierpnia, a więc za dwa miesiące. Smile

Więcej…
 
XV Koncert Chwały

Światło – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny, jubileuszowy Koncert Chwały. Zapraszamy już od 19:00 w Boże Ciało (15 czerwca) na Plac Zamkowy. Będzie to okazja do uwielbienia Pana, manifestacja wiary i radości. Jak co roku na scenie Gospel Rain i 100-osobowy Chór dla Jezusa. Jednak w tym roku Koncert otworzy dobrze znana pielgrzymom wspólnota Guadelupe. Gwiazdą XV Koncertu Chwały jest Natalia Kukulska. W Lublinie wystąpi też Mariusz Matera. - Poczujmy wspólnotę, spotkajmy się, by razem wielbić Pana – zachęca ks. Mirosław Ładniak, dyrektor Koncertu. 

Więcej…
 
Pielgrzymkowa rozgrzewka

Po raz pierwszy w historii pielgrzymki, służby, ksiądz, ale też piłkarze Górnika Łęcznej razem spotkali się na siłowni. A wszystko po to, aby lepiej przygotować się do wspólnego wędrowania. Rozpoczęły się "rozgrzewki pielgrzymkowe". To akcja, która ma kondycyjnie przygotować pielgrzymów do wędrowania i w ten sposób pozwolić im skupić się na duchowym aspekcie pieszej pielgrzymki. Każdy, kto choć raz pokonał trasę 360 km podczas pielgrzymki, wie, że bywa ciężko. - Zawsze kilka procent osób rezygnuje z wyjścia na szlak, bo obawiają się, że fizycznie nie dadzą rady. Wychodzimy im na przeciw mówi ks. Mirosław Ładniak, dyrektor lubelskiej pieszej pielgrzymki.

Pielgrzymkowa rozgrzewka w K1 z piłkarzami Górnika Łęczna

Więcej…
 
Duszpasterze rozpoczęli przygotowania

Już tylko trzy miesiące zostało do wyruszenia na szlak pielgrzymkowy. Nowe zadania na najbliższy czas mają też już nasi przewodnicy i ojcowie duchowni. Dziś spotkali się, aby przygotować program duszpasterski na dwa tygodnie pielgrzymowania.

Więcej…
 
Nowy szef służb, nowe zadania!

Ruszyliśmy z przygotowaniami do najbliższej 39. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę, mamy też pierwsze wieści ze sztabu organizacyjnego. Koordynatorem służb pielgrzymkowych nominowanym został znany pielgrzymom, ks. Paweł Bartoszewski.

Więcej…
 
Błogosławionych Świąt

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim,
a poza tym wszystko takie mało znaczące.

św. brat Albert Chmielowski


                                                              Drodzy Przyjaciele Pieszej Pielgrzymki,


Wielkanoc to czas nadziei, czas odnawiania się wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. Pragnę  życzyć, aby nadchodzące dni przyniosły mnogość łask, pokoju i miłości. 
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych nam osób będzie nie tylko czasem odpoczynku od codziennych obowiązków, ale i duchowej odnowy. 
Niech radość z Zmartwychwstania Chrystusa wypełni Wasze serce i duszę.


                                                                        Błogosławionych Świąt! 


Ks. Mirek Ładniak

Przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

 
Ekstremalni Przyjaciele

Prawie 3 tys. osób wzięło udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i w ten sposób pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Smile Z Lublina do Wąwolnicy i trasą wokół Zalewu Zemborzyckiego przeszli ci, którzy mimo totalnego zmęczenia i często wręcz niewiarygodnego wyczerpania fizycznego, chcieli przeżyć wyjątkowe duchowe doświadczenie. - Pragnę wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jeszcze raz gorąco pogratulować decyzji i podziękować za udział w tym duchowym doświadczeniu - pisze w podziękowaniach ks. Mirosław Ładniak, organizator EDK w Lublinie. Podziękowania należą się też, za ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. w Archikatedrze. Ponad 12 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia Osób Żywienia Pozajelitowego zebrali uczestnicy Lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  Żywienie pozajelitowe stosuje się u chorych, u których żywienie przez przewód pokarmowy jest całkowicie niemożliwe lub niewystarczające. Jest stosowane w wielu szpitalach, muszą one jednak dysponować specjalistycznymi preparatami, sprzętem oraz możliwością szybkiej diagnostyki. Wszystkim wielkie dzięki za wsparcie!

Więcej…
 
Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową już trwają. Do 23 marca, za pośrednictwem strony edk.pielgrzymka.lublin.pl można zgłaszać chęć udziału w tej wyjątkowej drodze krzyżowej. W tym roku są trzy pełne trasy (liczące co najmniej 40 km) z Lublina do Wąwolnicy oraz jedna znana z ubiegłego roku (30 km) prowadząca przez Lublin wokół Zalewu Zemborzyckiego do bazyliki oo. Dominikanów. - EDK to propozycja dla tych wszystkich, którzy poprzez pokonywanie swoich własnych słabości chcą zbliżyć się do Boga – mówi organizator EDK w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 24 marca z lubelskiej katedry. Wędrowanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 19:00. Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 88
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
logo niedziela