Newsy
Alleluja!
niedziela, 01 kwietnia 2018 02:13

Alleluja! Biją dzwony,

głosząc w świata wszystkie strony,

że zmartwychwstał Pan!

Alleluja, alleluja, alleluja!


Drodzy Pielgrzymi, Przyjaciele i Fundatorzy

Życzę Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech blask zwyciężający śmierć rozjaśnia doliny zmartwień, przenika cienie codziennych trudów, umacnia w chwilach boleści, podnosi w czasie słabości i prowadzi ku wiecznej radości. Radosnego Alleluja.

 

ks. Mirosław Ładniak

przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki

 

 
Wielka Sobota
sobota, 31 marca 2018 02:38

W Wielką Sobotę Kościół także nie sprawuje sakramentów. Zgodnie z tradycją, wierni przynoszą do świątyni pokarmy do poświęcenia. Nie to jest jednak najważniejsze. Przychodząc do świątyni mamy czas na adorację Najświętszego Sakramentu, który wystawiony jest w ołtarzu wystawienia, tzw. grobie pańskim. Trwając w adoracji przygotowujemy się już do dnia następnego, do Niedzieli Zmartwychwstania, najważniejszej uroczystości w całym roku liturgicznym.

Więcej…
 
Wielki Piątek
piątek, 30 marca 2018 02:29

Wielki Piątek to dzień rozważania tajemnicy męki i śmierci Chrystusa, w którym nie sprawuje się mszy św. i nie udziela się żadnych sakramentów. Tego dnia Chrystus, jako najwyższy Kapłan, sam składa z siebie ofiarę na Drzewie Krzyża. Centralnym punktem obchodów Wielkiego Piątku, oprócz Drogi Krzyżowej, jest Liturgia Misterium Męki Pańskiej.

Więcej…
 
Przed nami najważniejsze dni
czwartek, 29 marca 2018 02:20

WIELKI CZWARTEK - pierwszą liturgią Świętego Triduum Paschalnego jest Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką Ostatniej Wieczerzy Starego Testamentu i Pierwszej Wieczerzy Nowego Testamentu. Ta ostatnia uczta miała umocnić uczniów w wierze i jedności, przed mającą nadejść Jego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem.

Więcej…
 
V Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 18 marca 2018 09:30

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity. Nie jest łatwo przyjąć Jezusową prawdę - prawdę krzyża - ziarno musi umrzeć, aby wydać plon. Komentarz do słów Ewangelii na piątą Niedzielę Wielkiego Postu przygotował ks. Mirosław Ładniak.

V Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
Bóg posłał swego Syna, aby świat został zbawiony
niedziela, 11 marca 2018 00:35

Trudno czasem iść nam za światłem, w ciemności jest łatwiej wytłumaczyć swoje błędy. Jedyną drogą ucieczki z ciemności jest spowiedź  - komenatrz ks. Mirosława Ładniaka do słów Ewangelii na dzisiejszą niedzielę.

IV niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
EDK 2018
sobota, 10 marca 2018 20:17

Ok. 3 tys. osób wyruszyło na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po błocie, polnymi i leśnymi drogami pokonywali kolejne kilometry. Nie było łatwo, były kryzysy i momenty zwątpienia, był ból i walka o każdy krok, ale było warto. - To niesamowity czas dla siebie i Boga. Tu nie da się udawać, tu jest się sobą. Na trasie odkryamy prawdziwych nas, ale także możemy przylgnąć do Boga - mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator EDK w Lublinie. Chyba każdy, kto wyszedł na jedną z pięciu tras mógł doświadczyć niesamowitych przeżyć duchowych. I choć tuż po zakończeniu EDK, gdzieś nad ranem jest cieżko, to później odczuwamy wielką radość z osiągniętego celu. Wędrowanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika w lubelskiej katedrze. Metropolita podkreślał, że człowiek potrzebuje ciszy.

relacja z EDK 

Więcej…
 
Zapowiedź męki i zmartwychwstania
niedziela, 04 marca 2018 09:28

Trzecia niedziela Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodzenia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ewangelia mówi, jak niebezpieczne mogą być powiązania i układy.

III Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
II niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 25 lutego 2018 00:50

Wykładnikiem religijności człowieka jest głębia jego modlitwy oraz zdolność do składnia Bogu ofiary. O tym przypomina Kościół na początku Wielkiego Postu. Ewangelia prowadzi nas na górę Tabor, byśmy mogli przeżyć tajemnicę przemienienia. Komentarz do Ewangelii na II niedzielę Wielkiego przygotował ks. Mirosław Ładniak.

II niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
Na Wielki Post
niedziela, 18 lutego 2018 01:28

Trwamy w wyjątkowym czasie - przygotowania do poznania największej tajemnicy Zmartwychwstania. To czas wytężonej pracy nad sobą, czas rekolekcji, postanowień i postu. Papież Franciszek na początku Wielkiego Postu powiedział, że ten czas jest dla nas czasem przygotowania i duchowego zmagania. "Jesteśmy wezwani do stawienia czoła Złu przez modlitwę, abyśmy byli zdolni z Bożą pomocą do pokonania go w naszym codziennym życiu" - powiedział papież, wskazując na zło w naszym życiu i wokół nas, tam, gdzie pojawiają się przemoc, odrzucenie innego, blokady, wojny, niesprawiedliwości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus