Prawie 3 tys. osób wzięło udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i w ten sposób pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Smile Z Lublina do Wąwolnicy i trasą wokół Zalewu Zemborzyckiego przeszli ci, którzy mimo totalnego zmęczenia i często wręcz niewiarygodnego wyczerpania fizycznego, chcieli przeżyć wyjątkowe duchowe doświadczenie. - Pragnę wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jeszcze raz gorąco pogratulować decyzji i podziękować za udział w tym duchowym doświadczeniu - pisze w podziękowaniach ks. Mirosław Ładniak, organizator EDK w Lublinie. Podziękowania należą się też, za ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. w Archikatedrze. Ponad 12 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia Osób Żywienia Pozajelitowego zebrali uczestnicy Lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  Żywienie pozajelitowe stosuje się u chorych, u których żywienie przez przewód pokarmowy jest całkowicie niemożliwe lub niewystarczające. Jest stosowane w wielu szpitalach, muszą one jednak dysponować specjalistycznymi preparatami, sprzętem oraz możliwością szybkiej diagnostyki. Wszystkim wielkie dzięki za wsparcie!

Drodzy Ekstremalni Przyjaciele,

 

            Pragnę wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jeszcze raz gorąco pogratulować decyzji i podziękować za udział w tym duchowym doświadczeniu, gdzie ból, łzy i wysiłek, łączyły się z modlitwą, która sama płynęła z głębi serca. Z pewnością każdy z nas doświadczył wielu łask, które będą kształtowały nasze życie. Wiele osób, mimo totalnego zmęczenia i często wręcz niewiarygodnego wyczerpania fizycznego podkreśla, że EDK zmienia człowieka. Ja również doświadczam tego, iż ta nocna wędrówka śladami męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, jest wspaniałym momentem otworzenia serca Temu, który ciągle szuka każdego z nas. Bez względu na to, czy osiągnęliśmy cel EDK, czy w trakcie ktoś musiał się wycofać, jestem głęboko przekonany, że doświadczenia duchowe i fizyczne będą kształtować nasze życie.

 

            Życzę wszystkim, aby owoce EDK trwały w nas i pomogły w pełni przeżyć Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zachęcam Was do modlitewnej pamięci o naszych Przyjaciołach, których dobry Bóg postawił na szlaku EDK. Każda trasa ma swoich Przyjaciół. Są to parafie, gdzie księża wraz z parafianami troszczyli się o nas, jak również prywatne osoby otwierające swoje domy. Myślę, że większość z nas przeżyła głębokie wzruszenie widząc, że są tak wspaniali i bezinteresowni Przyjaciele. Bogu dziękujmy, że mogliśmy doświadczyć tak realnej miłości drugiego człowieka. Ufam, że w swoich modlitwach będziemy o naszych Przyjaciołach długo pamiętali.

 

            Pragnę Wam gorąco podziękować za Wasze otwarte serca i chęć dzielenia się z potrzebującymi. Zebraliśmy w czasie Mszy Świętej 12 220 złotych na rzecz Stowarzyszenia Osób Żywienia Pozajelitowego. Jesteście Ekstremalni również w dzieleniu się z innymi.

 

            W imieniu całego zespołu organizacyjnego, dziękuję za tę wspólnotę wiary, którą stworzyliśmy wychodząc na EDK i zachęcam, aby swoimi doświadczeniami podzielić się na naszej stronie internetowej www.edk.pielgrzymka.lublin.pl i na facebook’u.

 

Do zobaczenia na przyszłorocznej EDK. ( i wcześniej na pielgrzymim szlaku do Częstochowy)

 

Ks. Mirek Ładniak wraz z zespołem organizacyjnym EDK

 

 
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus