Ruszyliśmy z przygotowaniami do najbliższej 39. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę, mamy też pierwsze wieści ze sztabu organizacyjnego. Koordynatorem służb pielgrzymkowych nominowanym został znany pielgrzymom, ks. Paweł Bartoszewski.

Ks. Paweł jest prefektem Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W ostatnich latach dał się poznać jako dobry duch lubelskiej pielgrzymki - Teraz tworzymy wspólne dzieło, które finał będzie miało na Jasnej Górze – mówił do przedstawicieli wszystkich służb ks. Bartoszewski.

Przed laty, jeszcze jako kleryk, najpierw był porządkowym, później odpowiadał za całą służbę porządkową. Dał się poznać jako przewodnik i duszpasterz grup oraz ojciec duchowny lubelskiej pielgrzymki. Teraz czekają na niego nowe zadania.

- Najbliższe miesiące będą czasem wytężonej pracy, wszystko po to, aby na szlaku już nic nas nie zaskoczyło. Musimy naprawić sprzęt, przygotować trasy i noclegi oraz zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki.

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia z Placu Katedralnego.  /ks

 
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus