AKTUALNOŚCI

Informacje

45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od 45 lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu
z modlitwą w niezliczonych intencjach. W drodze na Jasną Górę, przyświecać nam będzie hasło: „Drogowskazy Nowego Człowieka”. W sposób szczególny dziękować będziemy za 50 lat Ruchu Światło-Życie w Lublinie.

Wyjście wszystkich grup (poza grupami 17 i 18 – wyjście 1.08 z Chełma i 2.08 z Krasnegostawu) zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Zapisy w parafiach do 26 lipca. Od 27 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00.

Od tego roku istnieje możliwość zapisów on-line. Zapraszamy do zakładki ZAPISY.

Koszt uczestnictwa to 85 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie NW.  Jak co roku przewidziane są zniżki.

Pielgrzymka posiada specjalną promocję dla rodzin:
2 osoby z rodziny wpisowe – 140 zł
3 osoby i więcej wpisowe – 190 zł.
Pielgrzymi pełniący posługę w grupie płacą wpisowe 70 zł (decyzję o funkcyjnych podejmuje Przewodnik grupy):

Udział nieletnich w pielgrzymce jest możliwy według zasad:
dzieci do lat 15 – w towarzystwie osoby dorosłej wskazanej na liście
w wieku 16-18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców albo prawnych opiekunów, złożonego u Księdza Proboszcza.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.
Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl

Organizatorem 45. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej.

Przewodnikiem jest ks. Mirosław Ładniak, ul. Paderewskiego 20, 20-860 Lublin, tel. 507 032 028.

POBIERZ:
Karta zgłoszeń do Funduszu Idę z Tobą (dla parafii)