AKTUALNOŚCI

Zapisy

44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem „Drogowskazy wiary”. Codzienne relacje z pielgrzymki on-line i materiały duszpasterskie publikować będziemy na naszej stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl i fb, tak aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu. Tak jak w ubiegłych latach będzie działa fundusz „Idę z Tobą”. Intencje przyjmowane będą w parafiach.

Wyjście wszystkich grup zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Zapisy w parafiach do 25 lipca. Od 26 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00.

Koszt uczestnictwa to 85 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie NW. Jak co roku przewidziane są zniżki.

Pielgrzymka posiada specjalną promocję dla rodzin:

2 osoby z rodziny wpisowe – 140 zł

3 osoby i więcej wpisowe – 190 zł.

Pielgrzymi pełniący posługę w grupie płacą wpisowe 70 zł (decyzję o funkcyjnych podejmuje Przewodnik grupy):

– 4 porządkowych

– 5 osób ze scholii

– 2 łącznościowców

– 2 kwatermistrzów.

Udział nieletnich w pielgrzymce jest możliwy według zasad:

dzieci do lat 15 – w towarzystwie osoby dorosłej wskazanej na liście

w wieku 16-18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców albo prawnych opiekunów, złożonego u Księdza Proboszcza.

POBIERZ:
Karta zgłoszeń do Funduszu Idę z Tobą (dla parafii)