AKTUALNOŚCI

Informacje

46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od 46 lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W drodze na Jasną Górę, przyświecać nam będzie hasło: „Pokój i dobro”. Partnerem pielgrzymki w tym roku będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, z racji 300-setnej rocznicy przybycia Zakonników do Lublina.

Tak jak rok temu  pielgrzymować będziemy w następującym porządku:

KOLUMNA I i II
Grupa 2 (z którą pielgrzymują grupy 1 i 4)
Grupa 3
Grupa 6 (z którą pielgrzymuje grupa 7)
Grupa 8 (młodzieżowa)
Grupa 10 (z którą pielgrzymuje grupa 12)
Grupa 13 (z którą pielgrzymuje grupa 16)

KOLUMNA III
Grupa 9
Grupa 14
Grupa 15
Grupa 17 (z którą pielgrzymuje grupa 18)
Grupa 19

Ze względów organizacyjnych do obecnych numerów grup zostaną dodane kolory, tak by w przyszłości ujednolicać nazwy grup.

Jak co roku wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8.30. Wszystkie grupy ruszają z Lublina. 

Wyjątkowo w tym roku parking samochodów bagażowych w dniu wyjścia zlokalizowany będzie na PLACU ZAMKOWYM, a nie przy Targu pod Zamkiem jak co roku.

Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Zapisy w parafiach do 28 lipca. Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00. W tym roku będzie możliwość zapisów na pielgrzymkę drogą elektroniczną.

ZAPISY ON-LINE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce kontynuujemy  wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie NW.  Jak co roku przewidziane są zniżki.

Pielgrzymka posiada specjalną promocję dla rodzin:

2 osoby z rodziny wpisowe – 170 zł

3 osoby i więcej wpisowe – 250 zł.

 

Pielgrzymi pełniący posługę w grupie płacą wpisowe 80 zł (decyzję o funkcyjnych podejmuje Przewodnik grupy):

– 4 porządkowych

– 5 osób ze scholi

– 2 łącznościowców

– 2 kwatermistrzów.

Udział nieletnich w pielgrzymce jest możliwy według zasad:

dzieci do lat 15 – w towarzystwie osoby dorosłej wskazanej na liście

w wieku 16-18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców albo prawnych opiekunów, złożonego u Księdza Proboszcza.

 

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.

Organizatorem 46. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej.

Przewodnikiem jest od tego roku Ks. Paweł Saran, ul. Paderewskiego 20, 20-860 Lublin,

tel. 537350550

Lista zapisów do grup pielgrzymkowych

Lista – Fundusz „Idę z Tobą”

Plakat 2024

 

Polityka prywatności